یک سخنگوی ارتش فیلیپین که از محل سانحه سقوط اتوبوس توریستی حامل دانشجویان از جمله ایرانیان محصل در فیلیپین در منطقه بالامبان بازدید کرده است اعلام کرد: بیشتر قربانیان افرادی با تابعیت ایرانی هستند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، سرنگونی یک اتوبوس توریستی حامل دانشجویان و اساتید پزشکی در جاده ای کوهستانی در مرکز فیلیپین 48 کشته و مجروح برجای گذاشت.


یک مقام پلیس محلی در ایالت سبو با اعلام این مطلب گفت که اتوبوس مذکور بدلیل نقص فنی در سیستم ترمز به عمق 30 متری یک دره سقوط کرده و 18 تن از سرنشینان آن که اکثرا ایرانی بوده اند جان باخته اند.

یک سخنگوی ارتش فیلیپین نیز که از محل سانحه در منطقه بالامبان در این ایالت بازدید کرده است بیشتر قربانیان را افرادی با تابعیت ایرانی دانست.
 


طبق این گزارش نیروهای امدادی و نظامی اجساد 10 تن از قربانیان این حادثه را از بین لاشه اتوبوس خارج کرده اند. همچنین مجروحان این حادثه به بیمارستان انتقال داده شده اند. با این حال 7 تن از مجروحان پس از انتقال به بیمارستان جان باخته اند.


 
قربانیان ایرانی این سانحه دانشجویان پزشکی در دانشگاه سبو بوده اند. این منطقه اقتصادی و توریستی در 560 کیلومتری جنوب شرق مانیل واقع شده است.