X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

احمدی نژاد :  قطعنامه جدید علیه ایران ارزشی نخواهد داشت

احمدی نژاد : قطعنامه جدید علیه ایران ارزشی نخواهد داشت
1389/03/20
قطعنامه جدید علیه ملت ایران، غیر قانونی است و هیچ ارزش و اعتباری نزد مردم ایران نخواهد داشت، چرا که...

 رییس جمهور گفت: قطعنامه جدید علیه ملت ایران، غیر قانونی است و هیچ ارزش و اعتباری نزد مردم ایران نخواهد داشت، چرا که صدور این قطعنامه برخلاف توافقات بین المللی در زمینه تبادل سوخت است. محمود احمدی نژاد چهارشنبه شب در دیدار نخبگان، اساتید و دانشجویان تاجیکستان، این کشور را دیار عشق ، انسانیت و فرهنگ دانست و افزود: 70 سال تلاش کرده‌اند که ویژگی های فرهنگی مردم تاجیکستان را محو و یا کمرنگ کنند اما موفق نشده‌اند، زیرا فرهنگ در عمق جان و روح مردم این دیار زنده است.

وی بیان اینکه باید دنیای جدید را برپایه فرهنگ، اخلاق و انسانیت ساخت، اظهار داشت: ملت ایران در کنار سایر ملت های مستقل با اندیشه و فرهنگ انسانی و با همدلی و اخلاق امپراتوری های دروغ را ساقط و به جای آن عدالت، صلح و برادری را در جهان حاکم خواهد کرد. رییس جمهور در ادامه یکی از ویژگیهای ملت ایران را فرهنگ و تمدن چند هزار ساله خواند و افزود: امروز جهان بیش از اینکه نیازمند سلاح و بمب اتم باشد نیازمند اندیشه و فرهنگ است و دو کشور ایران و تاجیکستان به عنوان میراث داران فرهنگ باید در عرصه جهانی پیش‌قرآول باشند. احمدی نژاد با بیان اینکه جهان بر پایه عشق و محبت بنا شده است، گفت: اگر روابط بین انسان‌ها بر پایه عشق تنظیم نشود انسان به یک جنایتکار تبدیل خواهد شد و رییس جمهور کشوری می شود که برای پر کردن جیب سرمایه داران و صاحبان کارخانه های سلاح سازی تصمیم می گیرد، به خاورمیانه حمله و افغانستان و عراق را اشغال می کند.

وی افزود: اشغالگران با شعارها و بهانه های زیبا و فریبنده مانند مبارزه با تروریسم، یک کشور تاریخی را اشغال و بیش از صد هزار انسان بی گناه را قتل عام می کنند، آنها با اشغال فلسطین مردم این دیار را آواره و حتی به کاروان های ارسال کمک های بشردوستانه هجوم می برند و در عین حال ادعای طرفداری از حقوق بشر و دمکراسی دارند. رییس جمهور افزود: عده ای در جهان درصدد برآمدند بر پایه تمایلات مادی و با قطع رابطه انسان با آسمان به زعم خود بشر را به سعادت و کمال برسانند اما اندیشه آنها در عرصه عمل به جایی ختم شد که همه زیبایی های فرهنگی ملت ها تخریب گردید و بنیان های خانواده و کرامت انسانی متزلزل شده است. دکتر احمدی نژاد گفت: اندیشه مادی در عرصه سیاسی نیز موجب شده است کسانی که بمب اتم دارند و از آن استفاده کرده اند و امروز نیز ملت ها را به وسیله آن تهدید می کنند به بهانه اینکه ممکن است ایران در آینده بمب اتم بسازد مدام علیه ملت ایران قطعنامه صادر می کنند.

آنها باید بدانند که برای ملت ایران اینگونه قطعنامه های پشیزی ارزش ندارد. وی تصریح کرد: امروز به فضل الهی بدخواهان و دشمنان ملت ایران قادر نیستند ضربه و صدمه ای به کشورمان وارد کنند.

رییس جمهور با بیان اینکه عرصه سیاسی به عرصه فریبکاری، دروغگویی و توسعه طلبی تبدیل شده است، اظهار داشت: امروز امنیت و اقتصاد جهانی بالاتر از خود انسان در معرض هجمه های شدید قرار گرفته است و بزرگترین حقیقتی که در راه اندیشه غیر الهی قربانی شده جایگاه و شخصیت والای انسانی است و روشن است که دوره تاریخی چنین اندیشه ای پایان یافته است.

احمدی نژاد با بیان اینکه دوره تاریخی اندیشه مادی به پایان راه خود رسیده است گفت: این اندیشه در اداره جهان شکست خورده است و امروز باید دنیای جدیدی بر پایه احترام ، محبت ، پاکی و عدالت بنا شود.

وی گفت: دنیایی که ملت ایران بدنبال آن است به بمب اتم نیازی ندارد بلکه نیازمند اندیشه و وجود اندیشمندانی مانند رودکی ، مولوی ، حافظ و سعدی است .

رییس جمهور افزود: کسانی می توانند در آینده جهان نقش آفرینی کنند که دل و جان آنها سرشار از اندیشه انسانی و الهی باشد.

دکتر احمدی نژاد گفت: پیروان اندیشه مادی و غیرالهی، انسان را تخریب کرده‌اند و امروز ملت ایران بدنبال احیای مجدد شخصیت و شان والای انسانی است و دو ملت ایران و تاجیکستان مسئولیت دارند که فرهنگ متعالی خود را در این زمینه به دنیا ثابت کنند.

وی با بیان اینکه سقوط امپراتوری های ضد فرهنگی با اقدامات فرهنگی امکان پذیر است، خاطر نشان کرد: 2500 سال قبل امپراتوری عظیم، خشن و ضد بشری به نام بابل بر بخش وسیعی از جهان حکومت می کرد و انسان ها را به اسارت می گرفت، اما مردی از ایران به نام کوروش به پاخواست و توانست با یاری ملت ایران و با اندیشه و برنامه و مدیریت سیاسی و البته بدون جنگ و خونریزی امپراتوری ضد بشری بابل را ساقط و از میان بردارد.